Hakkımda

Özgeçmişim

Hatay’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladım. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimimi aldım. Uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalına bağlı olarak Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezinde Üroloji uzmanı olarak çalışmaya başladım. Akademik kariyerimi bu kurumda elde ettim. 2019 yılında bu kurumdan ayrıldım. İskenderun Gelişim Hastanesinde tam zamanlı, Adana Özel Medline Hastanesinde kısmi zamanlı Üroloji ve Androloji Profesörü olarak çalıştıktan sonra Prof. Dr. Barış Kuzgunbay ile birlikte Adana'da ÜroCentre adlı Özel Üroloji Kliniğini kurdum. Halen ÜroCentre Üroloji Merkezinde Üroloji ve Androloji Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Evliyim, eşim Adana Şehir Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji biriminde Profesör Doktor olarak çalışmaktadır. Bir kız ve bir erkek çocuğu babasıyım.

 

Akademik deneyim ve yayınlarım

Yurt dışı dergilerde 49, yurt içi dergilerde ise 25 çalışmam yayınlandı, yurt dışı çalışmalarıma 500'den fazla kez atıf yapıldı. Yurt dışı ve yurt için toplantılarda 96 çalışmam bildiri olarak sunuldu. 40 toplantıya konuşmacı ya da oturum başkanı olarak katıldım, 7 yurt içi ve 8 yurt dışı dergide hakemlik yaptım. 2 kitap bölümü çevirisi yaptım, 6 kitap bölümü yazdım. 4 adet yüksek lisans tezi yönettim, Doçentlik sınav değerlendirmesi yapan Profesörlük jürisinde görev aldım. ÖSYM bünyesinde yapılan Üroloji alanındaki sınav sorularının hazırlanması ve sınav sorusu denetmenliği görevlerinde bulundum. 2018 yılından itibaren Ürolojik Cerrahi Derneği Androloji Çalışma Grubu başkanlığı görevini yürütmekteyim, ürologlara yönelik erkek cinsel sağlığı ve erkek üreme sağlığı ile ilgili toplantılar düzenlemekteyim.  Kendi alanımda özellikle ürolojik kanser cerrahilerini, kapalı taş ameliyatlarını, prostat cerrahilerini, çocuk sahibi olamayan erkeklere yönelik medikal ve cerrahi tedavileri, erkek cinsel sağlığı sorunlarının tedavisini ve idrar kaçırma tedavilerini yapmaktayım.

 

Üyeliklerim

-European Association of Urology (Avrupa Üroloji Derneği-EAU),

-European Society for Sexual Medicine (ESSM),

-Societe Internationale d'Urologie (SUI)

-Türk Tabipler Birliği (2012-1014 yılları arasında Adana Tabip Odası Özel Hekimlik kolu sekreterliği),

-Ürolojik Cerrahi Derneği (2013-2015 yılları arasında Doğu Akdeniz Şubesi başkanlığı, 2018 yılından itibaren Androloji Çalışma Grubu başkanlığı),

-Üroonkoloji Derneği,

-Çukurova Üroloji Derneği,

-Uçan Balon-Sokak Çocukları derneği (2006-2009 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği),

-CİSED-Cinsel Sağık Enstitüsü Derneği (2019 yılından itibaren Adana şubesi yönetim kurulu üyeliği)

-TERAPİDER-Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği